30 mars 2011

Menaxheri i Chiellinit hedh poshte zerat per largimin!

Menaxheri i mbrojtesit te Juventus ka hedhur poshte zerat per kalimin e klientit te tij tek Real ose United...

"Nuk eshte momenti per te folur per kete". Keshtu shprehet ne nje interviste ekskluzive per Calciomercato.it, agjenti i Giorgio Chiellini, Davide Lippi, lidhur me zerat qe flasin per nje kalim te mundshem te juventinit tek Real Madrid ose tek Manchester United.

"Ka je te vertete te vetme -ka thene Lippi-, Giorgio eshte i perqendruar 100% per ta mbyllur sezonin ne menyren me te mire. Ai eshte identifikuar mire me ambjentin dhe me bluzen dhe nuk eshte aspak i lumtur per situaten qe po kalon skuadra.

Ne kete moment, mendon vetem per te miren e Juventus, per te shpetuar kete sezon. Me pas emri i klubeve te medha europiane, si Real Madrid ose Manchester United ose edhe te tjere, eshte dicka e mire. Por kjo gje, personalisht, nuk me habit aspak".
/JUVENEWS.TK/