30 mars 2011

Buffon mund te largohet nga Juventus ne fund te sezonit


Duket se pas 10 ivtesh tek torinezet Xhixhi Buffon mund te largohet nga Juventus...

Pas 10 vitesh tek Juventus, Gigi Buffon mund ti thote lamtumire bardh e zinjve ne fund te sezonit. Portieri i kombetares Italiane nuk ka vendosur ende por duket se dicka leviz, sic ka konfirmuar edhe prokuratori i tij, Silvano Martina:

"Qendrimi tek Juve?

Do ta vleresojme se bashku me perfaqesuesit e klubit". Ne pritje eshte Roma me pronarin e saj te ri qe mund te interesohet.

"Zonja e Vjeter" eshte njekohesisht duke vleresuar alternativa: Stekelenburg (nje emer i ri ne liste), Sirigu dhe Marchetti.
/JUVENEWS.TK/