27 mars 2011

Juve, Dzsudzsak më shumë se një ide

Sipas Il Corriere dello Sport, Juventusi është duke blinduar pistën për Balasz Dzsudzsak( ne gjimnaz ka mesuar ta shkruajë emrin dhe mbiemrin ky :P), mesfushori i majtë 24 vjecar i PSV Eindhoven që ka një kontratë që skadon në 2015. Hungarizi vlerësohet 12 milion euro, shifër e njejtë me atë që u derdh për Martinëz tek Catania.

Dzsudzsak përshtatet si në 4-4-2 ashtu edhe në 4-4-3. Në 28 ndeshje këtë vit, ka shënuar 15 gola dhe ka dhuruar 12 assist në kampionat dhe në 10 ndeshje në Europa League ka shënuar 3 gola dhe ka dhuruar 4 assist. Jo më kot është në ndjekje nga shumë ekipe europiane, sic ka pohuar edhe agjenti i tij Ferenc Fulop. Fulop tha se:
“Balazs ka karakteristika teknike dhe taktike që mund ta bëjnë të luaj në cdo kompeticion”

Juvja ka nisur bisedimet me agjentin e tij edhe pse më parë duhet parë a do të arrihet të përmbyllet marrveshja Bastos. /fcjuventus-news/