23 mars 2011

Italia eksperimenton me Cassano-Pazzini

Trajneri i kombëtares italiane, Cesare Prandelli, do të provojë një dyshe eksperimentale Cassano-Pazzini në sulm, në ndeshjen e ardhshme kualifikuese të Euro 2012, bëri të ditur sot “Corriere dello Sport”.

Ndryshime do të shihen edhe në repartet e tjera të skuadrës, ndërsa mesfusha pritet të formohet nga një treshe qëndrore Aquilani, Motta dhe Montolivo.

Në stërvitjen e ditës së sotme, në skuadrën titullare luajti edhe mesfushori Mauro, i vendosur pas dy sulmuesve, ndërsa mbrojtja u formua nga katërshja Balzaretti, Bonucci, Chiellini, Maggio.

Përsa i përket mbrojtësit tjetër të grumbulluar, Andrea Ranocchia, mjekët konstatuan sot se ai nuk do të jetë në gjendje të rikuperohet në kohë, kështu që u dërgua mbrapsht tek klubi i tij.

Lista e futbollistëve të grumbulluar për kualifikuesen me Slloveninë dhe miqësoren me Ukrainën

Portierë
Buffon (Juventus); Viviano (Bologna), Sirigu (Palermo)
Mbrojtës
Chiellini (Juventus), Bonucci (Juventus), Criscito (Genoa), Astori (Cagliari), Maggio (Napoli), Balzaretti (Palermo), Gastaldello (Sampdoria), Santon (Cesena)
Mesfushorë
Motta (Inter), Marchisio (Juventus), Aquilani (Juventus), Mauro (Lazio), Montolivo (Fiorentina), Giovinco (Parma), Nocerino (Palermo), Parolo (Cesena)
Sulmues
Cassano (Milan), Pazzini (Inter), Matri (Juventus), Gilardino (Fiorentina), Rossi (Villareal).
/JUVENEWS.TK/