25 janar 2011

Palacio në shënjestër të Juventus-it

Në shtypin Italian ka dalur një emër i ri sa i përket përforcimeve të Zonjës së Vjetër. Bëhet fjal për Rodrigo Palacio, futbollisti i Genoas icili sipas shtypit Italian është në shënjestren e Juventusit.

Pas shumë emrave të cilët ishin në lidhje me Juventusin, sot është lajmruar edhe emri i këti sulmuesi. Në fakt, Diego Forlan kushton 13 milionë, dhe paga e tij është 4 milion, kështu që ky transferim mund të jetë i pa realizushëm pasi nuk egziton një bugjet për këtë periudh të merkatos.

Luis Fabjano po thuajse është i humbur, pasi që Inter shifet më favorit përta rrymbyer atë, qmimi i tij është 10 milion që to të thot se edhe ky bugjet është i madh për Juventusin.

Bëhet të ditur se Juventus ka ndërmend ta ruaj bugjetin pët merkaton verore, që kanë ndërmend ti sjellin dy futbollist të klasit botror, përmenden Neymar dhe Pazzini.

Pazzini mund të arrijë për 20 milion, dhe në Juventus janë të bindur se ardhja e Pazzinit në afatin kalimtar veror mund të jetë më e letë pasi që Sampdoria ka arritur ta blej Macheden.

E gjitha kjo vlen të kuptohet se transferimi i Palacios do të ishte një transfer real i këti momenti kurse në verë në Juventus të përfundojn emra të mëdhenje të futbollit Botror - përktheu GrandeJuve.