31 janar 2011

Bonucci suspendohet vetëm për një ndeshje

Leonardo Bonucci do të mungojë në takimin kundër Palermos që do të zhvillohet të mërkuren përshkak të kartonit të kuq, të ndëshkuar në takimin kundër Udineses.

Përveqse Bonuccit, në skuadren e Juventusit nuk ka as një futbollist që është i suspenduar, por të kujdesshëm për takimin e ardhshëm duhet të jenë: Grosso, Sissoko dhe Pepe. Përktheu GrandeJuve.