31 janar 2011

Drenthe do të mbrrij si i huazuar

Siç po shifet Juventus në ditën e fundit të afatit kalimtar do të arrijë një përforcim nga skuadra spanjolle Hercules, bëhet fjal për Holandesin Royson Drenthe 23 vjeqar.

Royston Drenthe është i huazuar nga Real Madridi tek sukadra Hercules, mirpo futbollisti menjëher ka pasur probleme me kryesin e Herculesit për shkak të borxheve të papaguara në pagës.

Juventus është munduar që këtë rastë ta shfrytëzoj dhe ka kontaktuar me kryesin e Real Madridit, ku ka pranuar një përgjegjje pozitive.

Drenthe mundë të arrijë në form huazimi me të drejt blerje në fund të stinorit - përktheu GrandeJuve.