27 janar 2011

Eliminohet Juventusi

Juventusi nuk ka arritur t’i bëjë ballë magjisë së Romës në ndeshjen çerekfinale të zhvilluar në kuadër të Coppa Italias në Olimpico të Torinos.

Ishte kjo një sfidë mjaft interesante e përcjellur nga një lojë agresive e të dyja skuadrave me raste her në njërën anë e her në anën tjetër.

Sidoqoftë, në fund ndeshjen vulosi një goditje maestrale e Mirko Vucinic, i cili në mënyrë të jashtëzakonshme fotografoi portierin Storari, i cili me siguri se ka nevojë për trajtim mental (65’), sepse malazezi realizoi eurgol për 1-0.

Juventusi tentoi deri në fund të takimit që ta barazonte rezultatin, por më kot nuk ia arriti, sepse romakët ishin të çeliktë në mbrojtje, ndërsa ndeshjen për 2-0 e kompletoi Rodrigo Taddei (90’).

Kështu, Roma për kundërshtar në gjysmëfinalen e Coppa Italias do ta ketë askënd tjetër pos rivalin e kahmotshëm të kësaj gare, kampionin aktual të Italisë dhe të Evropës, Inter.