31 janar 2011

Dita e fundit e afatit kalimtar - Live


Postimi numer 4

18: 33 – Ineri nënshkruan me Nagatomo

Kampioni i Italisë, Evropës dhe Botës në nivel klubesh, Inter, ka nënshkruar me Yuto Nagatomo nga Cesena. Nerazzurët kanë paguar gjashtë milionë euro për mbrojtësin japonez.

18: 30 – Liverpooli diskuton kushtet personale me Carroll

Liverpooli ka fituar të drejtën të negociojë për kushtet personale me Andy Carroll. Newcastle United duket se ka pranuar ofertën e Redsave dhe gjithçka tashmë është në duart e sulmuesit anglez. Ende asgjë në lidhje me largimin e Fernando Torres në drejtim të Chelseat.

18:28 – Wolfsburg nënshkruan me Tuncay dhe Jan Polan

Ish-kampioni i Bundesligës, Wolfsburg, ka kompletuar nënshkrimin me sulmuesin e Stoke City, Tuncay Sanli, dhe mesfushorin e Anderlecht, Jan Polak.

18:20 – Spurs vjedhin sulmuesin Andy Carroll?

Tottenham Hotspurs mund ta mposhtë Liverpoolin në garë për transferimin e sulmuesit të Newcatle United, Andy Carroll. Tottenham raportohet se dëshiron të ofrojë më shumë se 35 milionë funte, sa ka kërkuar Newcastle për sulmuesin e vet, por mund të përfshirë edhe sulmuesin shtatlartë Peter Crouch në ofertë.

18: 18 – Juve pas Matri

Juventusi raportohet se është duke dashur të nënshkruajë me Alessandro Matri në çastet e fundit të mbylljes së afatit kalimtar. Biankonerët janë kthyer kah sulmuesi i Cagliarit pasi kanë marrë përgjigje negative nga Real Madridi për Karim Benzema.

18:15 – Chelsea ka ofruar 50 milionë për Torres

Oferta e Chelseat për sulmuesin e Liverpoolit, Fernando Torres, besohet të jetë në verën e 50 milionë funteve. Megjithatë gjithçka ka mbetur në mjegull dhe asgjë konkrete për këtë transferim.

18:10 – Newcastle kthehet kah Carlton Cole

Newcastle United është kthyer kah sulmuesi i West Ham United, Carlton Cole, të cilin e sheh si zëvendësim për Andy Carroll i cili pritet të largohet në drejtim të Liverpoolit. Megjithatë klubi londinez ka thënë se nuk ka pranuar ofertë nga Newcastle për sulmuesin kryesor të ekipit.?