28 janar 2011

Del Neri: Juve tash duhet të fokusohet në Ligë

Trajneri i Juventusit, Luigi del Neri thotë se pas eliminimit nga Kupa e Italisë ata do të fokusohet t’ia dalin mirë në ligë.

Del Neri nuk ishte i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij që nuk arriti të krijojë mjaft shanse në humbjen 2-0 nga Roma.

“Ne nuk luajtëm mirë. Ne treguam pak dhe nëse nuk mund të krijoni shanse për të shënuar, nuk mund të shënoni. Roma është një ekip që ka luajtur së bashku një kohë të gjatë. Së bashku, ata kanë kaluar shumë momente kritike dhe tash po rikthehen në formën më të mirë”.

“Tash ne duet të fokusohemi vetëm në ligë, duke shpresuar të rikuperojmë disa lojtarë të cilët nuk janë në formën më të mirë”, ka thënë Del Neri.

Del Neri po ashtu ka aluduar në një penalti të mohuar për Alessandro Del Pieron.