27 janar 2011

Piazon: Unë jam i nderuar që jamë një lojtar i Juventusit

Sic kanë lajmruar edhe më heret, Lucas Piazon shumë shpejtë do të jetë futbollisti i Jiventusit, Marrëveshja u arrit pritet vetëm konfirmimi zyrtar i këtij transferimi.

Piozon ka refuzuar oferten e Chelseas dhe ka vendosur të kaloj në Juventus.

17-vjeqari, sulmuesi i Sao Paolos është vlersuar si një nga taletnet më të mdhenjë të futbollit Botror që i përngjan edhe Leite Kakas.

Edhe pse Chelsea ishte favorit pera rrëmbyer, Piazon para disa ditësh ka qenë në kampin stërvitor të Juventusit dhe ka vendosur që të kaloj në Juventus.

Piazon për "TuttoSport" ka deklaruar:

Juventus është njëri nga klubet më të mëdha në botë, dhe jamë i nderuar të jemë futbollist i kësaj skuadre. Dëshira ime është të shenoj gola dhe t`ju rikthej buzëqeshjen shikuesve, unë jam njoftuar me futbollistët, jam përshëndetur me Amaurin dhe Melon, kurse jam fotografuar me Del Pieron.

Shumë shpejt do të realizohet ky transferim në vlerë prej 5 milion - përktheu GrandeJuve.