27 janar 2011

Cassano dhe Buffon po, Balotelli jo

Trajneri i kombetares Italiane, Cesare Prandelli ka bere te ditur sot se per ndeshjen miqesore kunder Gjermanise ne muajin e ardhshem do te fuse ne skuader edhe dy yjet e futbollit Italian, Antonio Cassanon dhe Gianluigi Buffon.
” Kunder Gjermanise do te jene edhe Buffon edhe Cassano. Fatekeqesisht Balotelli nuk do te jete i gatshem per kete ndeshje” deklaroi Prandelli.
Ftesa per Cassanon eshte edhe nje shenje tjeterlidhur me raportet e mira te Prandellit dhe Cassanos.