28 janar 2011

Serie A, ndeshjet e javes

Kete jave luhet edhe java e 22-te ne kampionatin italian te futbollit, Serie A.

Te shtunen do te kemi perballjen mes Lazio dhe Fiorentines ne ora 18:00, kurse ndeshja e dyte e se shtunes do te luhet ndermjet liderit Milan dhe Catanias vendase ne ora 20:45.

Te dielen do te jene ne qender te vemendjes dy ndeshjet derbi te kesaj jave.

Interi e pret Palermo kurse Napoli e pret Sampdorian, kurse ne ndeshjet tjera do te takohen:

12:30 Brescia ? – ? Chievo
15:00 Bologna ? – ? AS Roma
15:00 Cagliari? – ? Bari
15:00 Genoa ? – ? Parma
15:00 Lecce ? – ? Cesena
20:45 Juventus ? – ? Udinese