28 janar 2011

Zyrtare: Piazon lojtar i Juventusit

Juventusi ka mbyllur marëveshjen me të ashtuquajturin 'Kaka i ri' Brazilianin 17 vjeqar, Lucas Piazon.

Juventus ka paguar plot 7 milion € për talentin 17 vjeqar.

Lojtari ishte prezent në tribuna në ndeshjen ku Juventus e zhvilloi kundër Romës në kuadër të kupës së italisë.

Në kërkim të tij ishin edhe skuadra si Real Madrid, Chelsea dhe AC Milan.

Thuhet se Piazon do të qëndrojë në Sao Paulo deri në 20 janar të vitit të ardhshëm, pasi që në Itali nuk mund të luajë nën moshën 18 vjeqare.

Ai mund të bashkohet më herët me Juventusin, vetëm nëse merr pasaportën italiane, për të cilën thuhet se ka aplikuar.