26 janar 2011

Buffon: Italia ka nevojë për Balotellin

Portieri i Juventusit, Gigi Buffon, thotë se e ardhmja e Italisë duhet të ndërtohet rreth dy lojtarëve më kontrovers.

Buffon beson se kombëtarja italiane në futboll duhet t’i japë besimin sulmuesit të Milanit, Antonio Cassano dhe atij të Manchester Cityt, Mario Balotelli.

“Ata kanë kualitete që janë mbi mesataren dhe mund të ndihmojnë Italinë të bëjë një kërcim të patjetërsueshëm në klas. Ne lojtarët më të vjetër shpresojmë se ata përfundimisht do të fitojnë përkushtimin e merituar me Azzurrët dhe ata mund të na sjellin triumf në gara të mëdha”, ka thënë Buffon.