26 janar 2011

Ranieri: Roma do ta mposht Juven

Trajneri i Romas, Claudio Ranieri është shprehur optimist për ndeshjen e Coppa Italia kundër Juventusit, duke thënë se romakët do të fitojnë këtë ndeshje.

“Ne jemi dy klube që kemi fituar më shumë tituj të Copa Italia, dhe unë shpresoj se përsëri do të rikthejmë triumfin”.

“Juventus është klub i rrezikshëm, dhe është vështirë të mposhtet. Unë i respektoj ata, por nuk jam i shqetësuar”.

“Kush do të luaj? Nuk e di, listën e lojtarëve do ta bëjë më vonë”, tha Ranieri në konferencë për shtyp.