26 janar 2011

Del Neri: Ndeshja ndaj Romës, stimuluese

Trajneri i Juventusit, Luigi Del Neri, u ka thënë lojtarëve të tij që të bëjnë çmos për t’iu afruar Kupës së Italisë.

“Për neve Coppa Italia është stimulim i madh dhe obligim për t’i shkuar deri në fund, sidomos pasi Roma është skuadër e rëndësishme. Ne po luajmë me një ekip të madh si Roma dhe kështu nuk do të jetë e lehtë për ne”.

“Ata do të jenë të motivuar dhe kështu unë kam përgatitur skuadrën time më të mirë. Lojtarët më në formë do të luajnë në këtë ndeshje”, u shpreh Del Neri.