29 janar 2011

Legrottaglie në shënjestër të Celtic

Celtik ka hyrë në garë për mbrojtësin qëndror të Juventusit Nicola Legrotaglie, për të cilin janë të interesuar edhe shumë skuadra tjera..

La Gazzetta dello Sport dhe Tuttosport bëjë të ditur se 34-vjeqari Legrotaglie dëshiron të luaj lar italis, megjithatë shumë skuadra italiane janë vë në kërkim të mbrojtësit Juventin.

Sky Sport bënë të ditur se iteresim të madhë ka shprehur Cesena, e cila shikon mundësin e zavendësimit të Legrotaglies me Yuta Nagatoma i cili është në shënjestren e Milanos.

Legrotaglie nuk është në planet e Juventusit dhe ka luajtur shumë pakë me fanellen bardh e zi bënë të ditur GrandeJuve.