26 janar 2011

Stuttgart prish kontratën me Camoranesin

Stuttgart 26 janar - Bashkëpunimi ndërmjet ekipit të Bundesligës, Stuttgart, dhe mesfushorit 34-vjeçar italian, Mauro Camoranesi, ka përfunduar pas vetëm 6 muajve.
Camoranesi, i cili me kombëtaren italiane është shpallur kampion i botës më 2006 në Gjermani, erdhi në Stuttgart verën e kaluar nga Juventusi, për një vit.
Në Stuttgart nuk u gjend mirë. Luajti vetëm në 7 ndeshje, ndërsa në njërën prej tyre u përjashtua.