28 janar 2011

Juve përgatit revolucion për sezonin 2011-12

Juve dëshiron të ringjallet në sezonin 2011-2012 dhe tashmë është duke u përgatitur për të shtëna që pritet të realizohen që nga qershori.

Bianconerët kanë mbyllur marrëveshjen me Lucas Piazon, i riu brazilian pritet të marrë një pasaportë italiane, pastaj të aterojë në Torino.

Sipas Corriere dello Sport , Juventus është ende në kërkim të sulmuesit të Fiorentinas Alberto Gilardino. Lojtari ka lënë të hapur derën për një kalim në fund të sezonit tek Zonja e Vjetër.

Juventusi është duke u interesuar edhe për Javier Pastoren, të cilin kryesia e Juves dëshiron ta sjellë që nga qërshori.