31 janar 2011

Matri është një futbollist i ri i Juventusit

Ajo që të gjithë ne e kemi pritur ka arritur, pas largimit të amaurit drejt Parmes.
Juventus nuk ka pasur durimin të pres, ka arritur nga skuadra e Cagliarit ta sjell sulmuesin 26 vjeqar Alessandro Matri.

Presidenti i Caglarit, Massimi Cellino dhe drejtori sportiv i Juventusit Beppe Marotta kanë udhëtuar drejt Milanos për tu takuar në hotelin "PRINCIPI DI SAVOIA" përta konfirmuar transferimin e Matrit.

Marveshja është arritur që Juventus në një afatë të pacaktuar të paguaj Caglarit shifren prej 18 milionëve po ashtu ka përfshirë edhe gjysmen e kartonit të Leranzo Ariaudo.

Rreth ores 16:50 është arritur marveshja, Juventus e ka bërë të ditur transferimin e Matrit nën kushtet e ofruar nga Marotta.

Pra po e përsërisim se Alessandro Matri (26 vjeqar) është futbollist i Juventusit, në orët e vona pritet edhe zyrtarizimi i tij - Përktheu GrandeJuve.