29 janar 2011

Martinez: do justifikojnë besimin

Kunër Romes edhe Martinez ishte i humbur, dhe inkorporuar plotësisht në mediokritet. Lejtar në të cilin duhet besuar ende nuk e ka treguar veten dhe nuk i ka shpërblyer 12 milion të cilat u paguan në drejtim të Catanias për ta blerë këtë futbollis.

Për "SKAYSPORT 24" ai ka deklaruar se do ta justifikoj vetën nëse i ipet besimi për të luajtur.

Skuadra ka besuar në mua, dhe në muait e fundit nuk kam patur kurfar presioni për tëhollat që janë paguar për mua, deri me tani nuk kam arritur të jap të gjitha nga vetja, sepse më kanë larguar lëndimet. Tashmë po rikthehem në formë, dhe tëshiroj me lojrat e mia të ndihmoj skuadren ë pjesen e dyt të kampionatit.

Dhe ai këmbënguli se kishte parregullsi në ndeshjen kundër Romes, mirpo Roma e ka merituar fitoren.

Pas lojës, ne nuk kishte dëshirë për një shaka dhe ne nuk ndjeheshim mirë. E dimë që nuk kemi luajtur mirë dhe Roma e ka merituar Fitoren, megjithatë egzistonte penallti ecila nuk u referua për Del Pieron, mirpo duhet të shkojm përpara. Futbolli i ka batutet e veta, ikemi shansat për tu përmirsuar punen tonë. Duhet ti rikthehemi Udineses, jemi të vedishëm se takohemi kundër një skuadre që është në formën më të mirë, mirpo ne duhet të luajmë mirë dhe të fitojm këtë takimë.

Në pyetjen sa do të presim të shenosh gola, Martinez është përgjigjur se më e rëndësishme është që skuadra të fitoj nuk është e rëndësishme se kushë shenon gola.. - përktheu GrandeJuve.