28 janar 2011

Klose dhe Samaras ideja e fundit për sulmin

Sipas disa informatave pas largimit të Giampaolo Pazzinia në Inter, Sampdoria është e interesuar ta sjell sulmuesin Amauri nga Juventusi në form huazimi.

Kështu që nëse largohet Amauri do të mbetet një boshllëk në sulmin e Juves që mund të përfundojë në ditët e fundit të afatit kalimtar dimëror. Sipas informatave jozyrtare, objektivi i fundit i Juventusit është Gjermani Miroslav Klose dhe Greku Jorgosa Samaras.

Unë tani nuk mund të argumentojnë se a është mbyllur merkatoja për Juventusin deklaroj Del Neri, kurse Marotta dhe Paraticci në të gjitha mënyrat po mundohen për të sjellë edhe një tjetër sulmues në Juventus.

Përvec Luis Fabianos janë lajmruar edhe dy emra tjerë Samaras dhe Klose. Sulmuesi i Bayernit nuk është më i ri ka 32 vjet, por është një sulmues i suksesshëm që në qershor do të jetë edhe futbollist i lirë pasi që i skadon kontrata me Bayernin.

Mbetet një problem për Klosen, sepse është alternativa e vetme e Van Galit dhe nuk e di a do të pranoj ai që Klose të largohet në Janar.

Sa i përket Jorgos Samaras 25 vjeqar momentalisht është në Skoci që nga viti 2007. Ai këtë stinor në 13 takime ka shenuar 2 gola që de dyt në dermbin Skocez, Seltic - Rengjers. - Përktheu GrandeJuve