25 janar 2011

Juventus është duke planifikuar një revolucion në sulm

Sulm Juventus para sezonit të ardhshëm do të pësojë ndryshime të jashtëzakonshme, disa sulmuesit do të shiten dhe disa do të vijnë.

Sot "Tuttosport" ka konfirmuar se menaxheri i Juventusit dëshiron të rinovojë plotësisht "Zonja e Vjetër" në repartin e sulmit.

Të parët drejt largimit do të jenë Iaquinta dhe Amauri, të cilët kan dështuar në dy stinorët e fundit dhe shpesh herë ishin larg edhe fushave te gjelbërta përshkak të lëndimeve të mëdha.

Megjithatë pritet se sulmuesi i sapoardhur në Juventus, Luca Toni mund të mbetet edhe një stinorë ku Del Neri mund ta inkuaddroj si një zavendësues i shkylqyeshëm.

Sa i përket Fabio Quagliearelles, qmimi i futbollistit është 10 milion euro, por pas lëndimit të pësuar ky qmim mund të ulet nga udhëheqësia e Napolit që nuk do të jetë problem për ta blerë Juventusi.

Çfarë është më e interesuar për tifozët e Biankoner, është nëse Alex do të vazhdojë kontratën.

Kryesia bënë të ditur se janë duke punuar për të dhe ai duhet të luajë në Stadiumin e ri të Juventusit..

Dyshja Marotta-Paraticci nën përkrahjen e Andrea Agniellit, sezonin e ardhshëm do të mundohen që në Juventus ta sjellin një sulmues të klasit të lartë.

Emrat që përmenden më së shumti jane: Forlan, Pazzini, Gilardino, Torres, dhe Fabiano - përktheu GrandeJuve.