31 janar 2011

Marchisio shënon golin e sezonit

Claudio Marchisio produkt i akademisë së Juventusit ka shënuar golin më të bukur deri tani në këtë sezonë.

Marchisio shënoi me kthim në ndeshjen ndaj Udineses duke i dhënë avantazh Juves në minutën e 60′-të por të cilin Udinese e riktheu dhe e fitoj ndeshjen me rezultat 2-1.

Marchisio njihet si lojtar që shënon gola të bukur dhe shumë të rëndësishëm, por kësaj here vlenë vetëm e para pasi që Juve u mposht nga Udinese në shtëpi.

Ju mund ta shikoni Golin duke klikuar kopjuar kete Link: http://www.youtube.com/watch?v=ZcQqcuvZREI&feature=player_embedded