25 janar 2011

Inter fokusohet në Pazzon

Cka thash edhe më heret, kur flasim për strategjin e merkatos Interiste (skuadres ecila nuk ka strategji të merkatos po përdor alternativat e Juves dhe Milanos).
Shikone tashmë interesimin për Pazzinin, a thua ka po i marin këto ide - Hajnat janë mësuar ti vjedhin trofe tashmë kanë filluar edhe strategjit ta vjedhin sepse nuk dijn ka tja majn..
Jemi krenar që i përkasim një tifozerie sic janë Biankonerët - ne nuk e kopjojm askënd dhe nuk e kemi doren e hajnis sic ekan skllavët e Interit (Mekat që kjo skuadër bënë gara në Serie A, kjo skuader është dashur të luaj në serbi pasi që në skuader ka shumë pak italian).


Drejtori i transfereve tek Interi, Marco Branca është i fokusuar në sulmuesin e Sampit, Giampaolo Pazzini që është shumë tërheqës në San Siro.

Sky Sport Italia raporton se Branca është duke menduar për Pazzinin, pasi që Moratti dëshiron një bomber në garë për titull.

Pazzini do t’a zëvendësosnte Diego Militon, i cili ka dështuar si pasojë e disa lëndimeve rradhazi.
“Ne jemi duke e shikuar situatën.” tha për Radio Sportiva kur isthe i pyetur rreht Pazzos.

Massimo Maccarone u transferua në Sampdoria duke e lënë të lirë Pazzinin për një largim të mundshëm. Tanimë ky lojtar nuk konsiderohet i pashitshëm nga Garrone.