26 janar 2011

Del Neri - Krasic ka nevoj për pushim

Medias në Apennines bëjë të ditur se Serbit, Milos Krasic në 2011 i ka munguar pushimi.

Trejneri i Juventusit, Luigi Del Neri urgjentisht duhet ta pushoj Milos Krasicin, i cili në 2011 nuk po abjetohet në fushën e gjelbërt përshkak të lodhjes e paralajmërojnë mediat italiane.

Futbollisti serb në gjysmën e parë të sezonit ishte e shkëlqyer, por është e qartë se tani është i lodhur, - shkruajn të përditshmet italiane.

Krasnic mund të mos luaj të enjten në ndeshjen çerekfinale të Kupes Italiane kundër Romes.

Mediat në Apennines vini re se Krasnic në 2010, vështirë se kishte një pushim. Nga fanela e CSKA Moska shkoi në Kupën e Botës në Afrikën e Jugut.

Sa kanë zgjatur bisedimet CSKA - Juventus, Krasic ka stervitur me skuadren Ruse, më pas ishte i detyruar rreth Liges së Europes dhe Kampionatit Italian po ashtu Krasic është përfshirë në disa raste edhe me përfaqsuesen Serbe në ndeshjet kfalifikuese për kampionatit Europian 2012. - Përktheu GrandeJuve