25 janar 2011

Andreas Beck në qershor te Juventusi?

Juventusi vazhdon të jetë i interesuar për shërbimet e mbrojtësit gjerman të Hoffenheimit, Andreas Beck- raporton Tuttosport.

Zonja e Vjetër qe një kohë dëshiron të transferojë një mbrojtës të krahut të djathtë, ndërsa më herët janë spekuluar emrat e mbrojtësit të Parmës, Cristian Zaccardo dhe atij të Ajaxit, Gregory van der Wiel.

Mirëpo, tani Bianconerët e kanë orientuar përqendrimin te 23-vjeçari Beck.

Megjithatë, Juve nuk është në gjendje ta transferojë mbrojtësin në janar për shkak se Hoffenheimi kërkon tetë milionë euro për të, porse transferimi pritet të ndodhë gjatë verës.