01 shkurt 2011

Të ftuarit e Del Nerit për ndeshjen kundër Palermos

Trajneri i Juventusit, Gigi Delneri, ka bërë të ditur listën e 20 lojtarëve të ftuar për sfidën kundër Palermos nesër në mbrëmje.

Thirrja e parë për Alesandro Matrin, i cili do të udhëheqë sulmin në Barbera së bashku me Alessandro Del Pieron. Debuton edhe Andrea Barzagli, i cili do të zë vendin e Bonuccit të suspenduar.

Të lënduar janë, Rinaudo, Motta, De Ceglie, Traore, Quagliarella, Toni, Iaquinta dhe Pepe.

Lista e plotë:

1 Buffon
3 Chiellini
4 Felipe Melo
5 Sissoko
6 Grosso
7 Salihamidzic
8 Marchisio
10 Del Piero
13 Manninger
14 Aquilani
15 Barzagli
21 Grygera
25 Martinez
27 Krasic
30 Storari
32 Matri
38 Libertazzi
39 Camilleri
41 Giannetti
43 Sorensen