25 shkurt 2011

Juve pas Pastores dhe Bastos

Gjiganti italian Juventus është duke planigikuar të transferojë dy super-lojtarë në merkaton verore. Bëhet fjalë për Supyllin e Palermos, Javier Pastore dhe atë të Lyonit, Michael Bastos.

Juventusi do të shesë shumë lojtarë në fund të sezonit dhe nga shitja e këtyre lojtarëve Biankonerët mund të fitojnë 40 milion euro.

Corriere dello Sport raporton se Juventusi është i gatshëm të shpenzojë 70 milion euro për të transferua këta dy lojtarë.
/JUVENEWS.TK/