25 shkurt 2011

Alessio Secco: Juve do ta blej Quagliarellan

Ish drejtori sportiv i Juventusit, Alessio Secco beson se skuadra do ta mbajë sulmuesin Fabio Quagliarella icili është i huazuar nga Napoli.

Quagliarella në Juventus ka arritur nga Napoli, për fat të keq ai ka pësuar një lëndim të rëndë në ndeshjen kundër Parmes në Janar dhe ja ka pamundësuar që të luaj me Juven deri në fund të stinorit.

Edhe pse ai momentalisht gjindet jasht fushës së gjelbert, Alessio Secco beson që Juventus do ta blejë këtë sulmues i cili në 17 ndeshjet e zhvilluara ka shenuar 9 gola.

Jamë shumë i bindur që Juventus do ta mbaj Quagliarella ka deklaruar Secco për Radio Mercato.

Është e rrezikshme pasi që futbollisti rikthehet nga një lëndim i rëndë, mirpo besojm në kualitetet e tij.

Pas lëndimit të tijë Juventus ka sjellur Luca Tonin dhe Alessandro Matrin përta evituar mungesen e tij, por kohëve të fundit spekulohet se Juventus po mendon që ta angazhoj edhe Spanjollin e natyralizuar, Bojan kerkiq.
/JUVENEWS.TK/