25 shkurt 2011

Juventus po e përcjell Moussua Sow

Sic bënë të ditur web faqja 4-4-2.com, Juventus po e përcjell Moussua Sow dhe po mundohet që ta sjellë në afatin kalimtar të verës.

Moussua Sow, momentalisht është golashenuesi më i mirë i kampionatit Frances ku ka shenuar 16 gola për skuadren e Lillit.

Francezi i natyralizuar është nën vëzhgimin e shumë skuadrave europiane, por web faqja gjermane 4-4-2.com bënë të ditur se Juventus i prinë kësaj liste.

Qmimi i këti futbollisti flitet të jetë afër 14 milion euro.
/JUVENEWS.TK/