25 shkurt 2011

Juventus po i ndan 40 milion për Pastore

Juventus po planifikon ti ndan 40 milion euro për ta bindur Zamperinin që Javier Pastore të kalojë në Juventus.

Këtë stinor drejtori gjeneral i Juventusit, Beppe Marotta ka bërë me dije se Palermo është një dyqan i shtrejt për Juventusin dhe ka informuar epinjonin se skuadra Biankonere nuk ka para që të paguaj një shpenzim të tillë.

Mirpo shtypi Italian bënë të ditur se Juventus po punon në drejtimin që ta ul sa do pak qmimin e kërkuar nga Palermo dhe ti përfshij disa futbollist në këtë transfer, disa futbollist të shkojnë në formë huazimi.

Mediat bëjnë të ditur se Juve, Palermos i ka ofruar 20 milion plus Amaurin, Giovincon dhe Palladinon.

Juventusi ka nevoj për një lejtar të klasit sic është Pastore, sepse që nga Calciopoli Juventus nuk është skuader stabile. /JUVENEWS.TK/