24 shkurt 2011

Juventus do të blejë në Milano

Biankonerët dëshirojn që të sjellë përforcime nga dy rivalet Milan dhe Inter.

Juventus ka bërë me dije se stinorin e ardhshëm do të përforcoj skuadren dhe kanë filluar të punojn në atë drejtim.

Shtypi Italian bënë të ditur se Juventus po mundohet që ti transferoj Andrea Pirllon nga Milani dhe Davide Santon nga Interi.

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka tentuar që në afatin kalimtar të janarit ta sjell në Juventus Davide Santon, mirpo kjo marveshje nuk është arritur pasi që Interi ka kërkuan Claudio Marchision si zavendësim, por tashtë është e mundur që në shkëmbim të hyjnë Muhamed Sissoko ose Felipe Melo

Qështja e Pirllos mbetet e pa kuptuar, pasi që futbollisti ende nuk ka vendosur se çka do të bëjë për stinorin e ri, pasi që kontrata i skadon në fund të stinorit dhe beson në një vazhdim të kontrates.
/JUVENEWS.TK/