25 shkurt 2011

Santon tek Juventusi ne kembim te Felipe Melos?

Sipas faqes zyrtare te gazetes se mirenjohur ne Itali, La gazzetta Dello Sport, Interi dhe klubi bardhezi i Juventusit jane gati te bejne nje shkembim koke me koke me dy prej futbollisteve te tyre. Bardhezinjte kane shfaqur nje interes prej gati nje viti per 20 vjecarin e talentuar te Interi Davide Santon.

I riu italian, i ritur te Ravena dhe tashme i dhene borxh tek ekipi i Cesenes duket se eshte gati te hedh hapin e madh te karieres por jo tek zikaltrit e Interit, por tek Juventusi. Interi duket eshte bindur se ndoshta mbrojtesi 20 vjecar nuk mund te rritet me shume dhe mund te luaj vetem nese shitet braziliani Maikon gje qe eshte e veshtire te behet. Ne kete menyre lind ideja e shkembimit me Felipe Melon te cilin tranjeri Leonardo e pelqen shume.

Gjithsesi ky shkembim ne te njejten kohe eshte edhe i veshtire te behet sepse mbi te gjitha shtrohet pyetja (gje te cilen duhet ta kene bere drejtuesit e Interit) : Mund te hiqet dore lehte nga nje i ashtequajtur talent ne kembim te nje lojtari qe ne keto dy vite ka zhgenjyer me Juventusin? Ne te vertet duhet te pritet , sepse Masimo Morati jo gjithmone i ka surprizuar per mire tifozet zikalter…
/JUVENEWS.TK/