23 shkurt 2011

Juventus paralajmron revolucion në verë

Juventus ka ndërmend që në afatin kalimtar veror të shes një numër të madhë të futbollistëve, për ti zavendësuar ata me futbollist kualitativ.

IL Corriere Dello Sport bënë të ditur se Milos Krasic është i sigurt që do të mbetet në Juventus, Flitet se Alberto Aquilani nuk do të mbetet në Juve, pasi që kryesia nuk e ka ndërmend të paguajn 16 milion euro në arkat e Liverpoolit për këtë futbollist.

Simone Pepe, Jorge Martinez, Leandro Rinaudo, Armand Traore, Mohamed Sissoko dhe Vincenzo Iaquinta janë pran largimit.

Juve është në pritje të ndonjë përforcimi por nuk do të jetë edhe aq lehtë, një emër për krahun e djatht të mbrojtjes është Jose Bosingwa nga Chelsea.

TuttoSport bënë të ditur që bisedimet mund të fillojnë dhe 12 milion për portugezin nuk janë pakë.

Andreas Beck, Michel Bastos dhe Riccardo Montolivo janë ndër kandidatët tjerë që mund të përforcojn radhat e Juventusit për stinorin e ardhshëm. /JUVENEWS.TK/