23 shkurt 2011

Sissoko do të mungoj në ndeshjen kundër Bologna

Mesfushori i Juventusit, Muhamed Sissoko nuk do të luaj në takimin e ardhshëm kundër Bolognes, pas një problemi në muskulin e këmbës së majt.

Ai para disa ditëve ka ndjerë dhimbje dhe sot ka realizuar disa terapi në Terentani.

Në vazhdim do ti bëhen disa teste për ta kuptuar se sa do të mbetet jasht fushës se gjelbërt.

Sissoko në ditët në vazhdim do të filloj të rehabilitohet, por nuk do të jetë në konkurencen për ndeshjen e së shtunes kundër Bolognes.
/JUVENEWS.TK/