25 shkurt 2011

Synimet e Juventusit

“Il Corriere dello Sport” ka zbuluar në mëngjesin e së premtes Juventus janë të etur për të transferuar futbollistë gjatë merkatos së verës. Pas interesimit për mbrojtësin e Bayern Munchen, Breno skuadra italianë synon edhe Havier Pastoren e Palermos dhe Michael Bastosin e Lyonit.

“Zonja e Vjetër” mendon të shes Sebastian Giovinco dhe Amaurin për shumë prej 40 milionë euro, dhe me një kualifikim eventual në Ligën e Kampionëve buxheti do të rritet deri në 70 milionë euro gjë që nuk do të ishte shumë problem për tu përforcuar në merkaton e verës. Pastore përcjellët edhe nga Real Madrid dhe Barcelona, kurse Bastos nga Manchester United.
/JUVENEWS.TK/