28 shkurt 2011

Buffon: Jemi të gjithë me Del Nerin

Portieri i kombëtares Italiane dhe Juventusit, Gianluigi Buffon, del në mbrojtje të trajnerit të tij, Gigi Delneri, i cili pas humbjes me Bolonjën ka rënë nën zjarrin e kritikëve dhe tifozëve të Juventusit.

"Problemi që na qoi në dy humbje të një pas njëshme ishte te vetë lojtarët, dhe jo te Delneri"
"Mund të them se ekipi është i bashkuar dhe të gjithë jemi me Delnerin"
Juventus synon Ligën e Kampionëve, dhe do të duhet të marrë tre pikë në çdo ndeshje, duke filluar nga e shtuna e ardhshme kundër Milanit.

"Që nga e shtuna do të gjejmë forcën të ndryshojmë situatën. Në këtë situatë që jemi, nuk duhet të flasim për ambiciet, por duhet luajtur çdo ndeshje sikur të ishte e fundit", përfundoi numri një i Juves. /Juventus-Fans/