28 shkurt 2011

Juventus mendon per mbrojtjen dhe emri quhet Hutton

Juventusi duke pare se edhe kete sezon do ta kete te veshtire te realizoje objektivat e saj , ( ne kete faze te sezonit eshte vetem arritja e vendit te katert ne kampionat qe do ti mundesonte Zonjes se Vjeter mundesine per te luajtur vitin e ardhshem ne Champiosn Lige ) po mendon qe merkaton e vitit te ardhshem ta filloje qe tani dhe sidomos kane gjetur edhe repartin nga do filloj ringritja e ekipit.

Mbrotja, mbi te gjitha krahet e saj nuk kane bindur madje duket se eshte problemi kryesor sepse ne te vertet po ti marrim si emra, vetem ata mund te jene jo te nivelit te vet klubit bardhezi sepse ne te vertet si Buffonit ashtu eshte Ciellinit dhe Bonucit nuk mund tu kerkosh me shume se kaq. Grosso ,Grigera, Motta, kane zhgenjyer plotesishte. Ne ke te menyre Juventusi eshte gati te beje goditjen e pare per te zgjidhur kete problem.

Mbrojtesi Alan Hutton duket se eshte lojtari qe pelqehet me shume nga bardhezinjte. Mbrojtesi i krahut te djathte i Tottenhemit kap vleren e 7 milion eurove qe per Juventusin nuk do te ishte nje problem. Nga Anglia kjo blerje nga Juventusi eshte thuajse e perfunduar dhe pritet vetem vera per te zyrtarizuar gjithcka.
/JUVENEWS.TK/