26 shkurt 2011

L’Equipe sulmon Juven: “Del Neri nuk funksionon”

E përditshmja transalpine ktheht në sulm të Juventusit, pasi e kishte quajtur atë skuadër provinciale para ndeshjes Juve-Inter. Këtë herë nën shënjestrën e saj kanë qënë Marotta dhe Del Neri të cilët janë përshkruar si: “ dy që kanë arritur të katërt me Sampdorian dhe kanë mbërritur në Torino si shpëtimtarët e atdheut”. Marotta është kritikuar për punën e tij në merkato(“ka shkatërruar cdo gjë duke larguar Trezeguet dhe duke afruar 11 lojtarë”)

Del Neri ishte protagonist i titulli :”Del Neri nuk funksionon”. Një titull i rëndë, që duket si dënim për punën e teknikut bardhezi, i cili sipas L’Equipe, është autori i “një nisje kurajuese, e shoqëruar nga një rënie drastike që po dënon Juventusin në vendin e shtatë, një pozicion që është një falimentim i dytë pas atij të vitit që shkoi”.

Fjalë të forta edhe për të përshkruar rrugën e bardhezinjëve në Europa League:” Juventusi është turpëruar nga një skuadër polake: Lech Poznan.” Në mbyllje të artikullit kemi shigjetën e fundit që lidhet me të ardhmen e ekipit: “ Me këto hapa, bazat e sezonit të ardhshëm janë shqetësuese”.
/JUVENEWS.TK/