24 shkurt 2011

“Juve dhe Parma, në frontin Giovinco cdo gjë është e ngrirë”

Flitej sot se Sebastian Giovinco (23) trekuartist juventin në bashkëpronësi me Parmën, do të mund të përdorej nga Juventus për shumë tratativa këtë merkato vere. Një nga pëlqyesit më të mëdhenj të mëdhenj të “miliongonës atomike” është pikërisht Valencia.

Juventus kërkon të arrij tek Mata dhe Giovinco do të ishte një alternativë e pëlqyeshme nga Valencia për të hapur tratativat. Juventus duhet fillimisht që të ketë përgjigje konkrete nga Parma rreth blerjes përfundimtare apo jo të lojtarit.

Momentalisht, sic raporton Tuttomercatoweb.com, situata është në fazën fillestare sepse verdheblutë nuk kanë akoma të qartë se kush do të jetë trajneri i vitit të ardhshëm, por më siguri presidenti Ghirardi do të mundohet që të blejë përfundimisht Giovinco duke patur parasysh paraqitjet e mira që Giovinco ka shprehur në fushë gjatë sezonit. /JUVENEWS.TK/