24 shkurt 2011

Del Piero: Jemi të gatshëm për fitore

Lojtari i Juventusit, Alessandro Del Piero ka thënë se skuadra e tij është e gatshme të fitojë ndeshjen e ardhshme kundër Bolognas.

Juventusi javën e kaluar pësoi në mënyrë turpëruese nga Lecce me rezultat 2-0, ndërsa tani Del Piero ka thënë se ka ardhur koha që ata të fitojnë.

“Ne jemi të gatshëm për përballjen kundër Bolognas. Unë kam trajnuar mirë dhe ne të gjithë jemi duke punuar në një rrugë të mirë. Nuk ka pikë që të vërtetojë se sa e rëndësishme është kjo ndeshje për ne sidomos pas humbjes kundër Lecces. Ne duhet të fitojmë këtë takim”, tha Del Piero për faqen zyrtare të klubit.
/JUVENEWS.TK/