25 shkurt 2011

Juventus do ta sjell Morgan Amalfitano

Sic bënë të ditur TuttoSport, Zonja e Vjetër në afatin kalimtar veror do të mundohet ta sjell me parametra zerro, mesfushorin e Lorientit Morgan Amalfitano.

Morgan Amalfitano është njëri nga futbollistët më të mirë të skuadres Lorient, dhe është i kërkuar nga shumë skuadra europiane.

Kontrata i skadon në fund të stinorit, dhe TuttoSport bënë të ditur se Juventus po punon që ta sjellë në Torino dhe është shumë afër realizimit të këti transferi.

Për të janë të interesuar edhe Marseille dhe Atletico Madrid.
/JUVENEWS.TK/