25 shkurt 2011

Del Neri të bëjë ndryshime ndaj Bolonjës

Trajneri i Juventusit, Luigi Del Neri pritet të bëjë ndryshime të mëdha ndaj Bolonjës, pas disfatës skandaloze të pësuar javë më parë nga Lecce.

Besohet se Giorgio Chiellini, Claudio Marchisio, Milos Krasic dhe Felipe Melo pritet të kthehen në pozitat e tyre natyrale pas rotacionit ndaj Interit, përderisa edhe Alessandro Del Piero pritet të rikthehet në formacionin startues.

Mendohet se në portë do të jetë Storari në vend të Gianluigi Buffon, ndërsa Del Pieron në sulm pritet ta shoqërojë Vincenzo Iaquinta. /JUVENEWS.TK/