28 shkurt 2011

Nedved si zjarrfikës

Legjendari Qek mund të jetë një zgjidhës i përkohshmëm deri në verë, si dhe janë edhe disa emra në lojë.

Ish futbollisti Juventin, Pavel Nedved mund të ulet në pankinen e Juventusit deri në fund të stinorit.

Mediat në Itali bëjnë të ditur se Nedved mund ta drejtoj skuadren nëse presidenti Andrea Agnelli ja tregon deren Del Nerit.

Në këtë kohë, Del Neri është i sigurt, edhe pse është pran largimit pas disfates kundër Lecces dhe Bolognes.

Kandidat për Juventusin është edhe Antonio Conte.

Egzistojn disa variante që Nedved mund ta udhëheq skuadren deri në fund të stinorit, pastaj skuadren mund ta marrë Conte ish kapiteni i Juventusit.

Përmendet edhe një emër, ish trejneri i Genoas, Paolo Gasperini i cili në Juventus ka punuar si drejtor në shkollen e të rinjëve Bardh e Zi, po ashtu spekulohet edhe për trejnerin e Portes, Villasa Boasa i cili ishte pjes e ekipit ndihmës të Zhoze Morinjos.
/JUVENEWS.TK/