01 shkurt 2011

Kapelo: Juve? Asnjë kontakt, Bardhezinjtë gabuan me blerjet

“Për Juventusin ky është viti zero.

Prej vitit të ardhshëm bardhezinjtë do të ringrihen”.

Kjo është analiza e Fabio Kapelos për krizën e bardhezinjve, që humbën edhe përballë Udinezes.

“Juve nuk po kalon një moment të mirë dhe është penalizuar nga dëmtimet dhe nga rendimenti i dobët i disa lojtarëve.

Këto janë gabime të pavullnetshme në merkato”, shtoi Kapelo.

Spekulohet se presidenti Andrea Anjeli i ka telefonuar trajnerit të Anglisë për t’i besuar skuadrën sezonin e ardhshëm.

Por, “Don Fabio” saktësoi: “Nuk kemi pasur kontakte. Gjithsesi, objektivi im është të respektoj kontratën me federatën angleze, për të arritur diçka me skuadrën pas zhgënjimit në Botërorin 2010”.