21 shkurt 2011

Juventusi kerkon Bojan Kerkic

Nje lajm vjen nga Spanja per ekipin e Juventusit dhe mbi te gjitha per tifozet e ‘Zonjes se Vjeter’ qe mezi presin te shikojne edhe njehere ekipin qe shkelqente si para disa viteve.

Zerat flasin per nje interesim te bardhezinjeve ne drejtim te mesfushorit-sulmues te Barcelones, Bojan Kerkic.

Spanjolli i talentuar ka tre vjet qe ka dale ne arenen europiane, por ne keto vite nuk ka bere aq sa duhet per te siguruar fomacionin e Barcelones.

Por mos sigurimi tek ekpi i Barcelones nuk do te thote qe mungon talenti dhe per kete gje duket se me shume kane menduar bardhezinjte e Juventusit sepse thuhet se e kane shprehur admirimin per futbollistin edhe kerkojne ta blejne ne fund te sezonit.

Cmimi i Kerkic eshte 12 milion euro dhe per arkat e Juventusit nuk eshte se eshte ndonje cmim per tu patur frike per tu shpenzuar duke ditur qe edhe mosha e lojtarit premton shume per te ardhmen. /JuveNews.Tk/