21 shkurt 2011

Agnelli ka humbur durimin

Presidenti i Juventusit Andrea Agnilli është shumë i zemruar pas disfates me Leccen. Problemi nuk është humbja e pikëve, por mënyra se si ekipi e humbi ndeshjen.

Andrea Agnielli dhe familja e tyre kanë investuar shumë në këtë skuader, kanë dhënë edhe një pjesë të përfitimeve nga FIAT GRUP, për ti përfunduar sa më shpejt punimet në stadiumin e ri, dhe disa lojtarë kanë marrëveshje shumë të mirë, edhe pse Juventus këtë stinorë nuk luan në Champions League.

Siç qëndrojnë gjërat tani, edhe këtë stinorë Juventus nuk do të arrijë të luaj në Champions League në garën më të popullarizuar në botë.

Mediat Italianë bëjnë të ditur se presidenti është i zemruar me disfatën e pësuar nga Lecce. Ai ishte lënduar nga qëndrimi i disa lojtarëve se si luanin me një fanell sic është fanella Bardh e Zi.

Edhe Del Neri ështa i kritikuar, fletet për një ndryshim në pankinen Bardh e Zi, emri më i përdolur është ai i Liciano Spaletit, po ashtu edhe disa futbollist do të vendosen në listen e transferimeve për stinorin e ardhshëm.

Problemi nuk e di ku është, ky Juventus ka shenuar fitore ndai Interit, Milanos, Lacios mirpo mbetet shumë mbrapa një vendi që të dergonë ne fazën e Champions Leagues ka deklaruar Agnielli. /JuveNews.Tk/