21 shkurt 2011

Trezeguet: Milani dhe Interi më kërkuan në janar

Sulmuesi i Hercules, David Trezeguet, thotë se ai ishte kërkuar të rikthehet në Itali gjatë afatit kalimtar të janarit.

Edhe Interi edhe Milani kishin bërë përpjekje të nënshkruajnë me ish-yllin e Juventusit muajin e kaluar, por ai ka dashur t’i qëndrojë besnik projektit të Hercules.

“Po, mund të konfirmoj se Rossonerët kanë bërë ofertë për mua, ka qenë një nder të lakmohesh nga ta, por dëshira e ime ishte të mbetem me Hercules”.

“Të dyja [Milan dhe Inter] më kërkuan në janar, por unë vendosa të mos lëviz, dhe të qëndroj për të shijuar projektin me Hercules”, ka thënë Trezeguet.